Početak Korizme u Jalžabetu 2017. godine

Na Čistu srijedu Pepelnicu 1. ožujka u 10.00 sati našu župnu crkvu svete Elizabete Ugarske pohodili su naši najmlađi župljani, Dječji vrtić Potočić zajedno sa svojim tetama odgajateljicama i ravnateljicom vrtića gospođom Kristinom Pavličević. Nakon što ih je župnik radosno i srdačno pozdravio slijedio je kratki razgovor o tome što je to Korizma i čega su se odrekli kroz to vrijeme tj. koja će dobra djela činiti kroz četrdeset dana. U takvom radosnom ozračju župnik Josip Vidović održao je službu blagoslova Pepela i sam obred pepeljenja kojemu su radosno i znatiželjno pristupili svi naši vrtičanci kao i tete odgojiteljice. U poslijepodnevnim satima toga dana ulazak u sveto Korizmeno vrijeme pristupili su i ostali župljani naše župe prisustvujući misnim slavljima i obredu pepeljenja na misi u 16.00 sati u Jakopovcu, u 17.00 sati u kapeli u Kelemenu te u župnoj crkvi u Jalžabetu u 18.00 sati.